Európsky Pohár Freestyle BMX Švajčiarsko/ Report z výjazdu

10.10.2019 sme sa s našou reprezentáciou BMX PARK zúčastnili prvých Majstrovstiev Európy Freestyle BMX v Švajčiarskom Cadenazzo. Išli sme v zostave ako na tohtoročnom výjazde v Nemecku a to: Michal Kovačovič, Martin Toma, Dávid Hornyák, Angelika Ižáková v sprievode trénera Mareka Konkolyho.

 

Cieľ cesty boli prvé majstrovstvá Európy vo Freestyle BMX organizované Európskou Cyklistickou Úniou UEC. Závody sa odohrávali v novom parku v Švajčiarskom mestečku Cadenazzo. Po 12 hodinovej ceste celú stredu sme dorazili v noci na ubytko a následne štvrtok boli registrácie. V parku sa ešte jazdiť nemohlo tak sme skočili do veďlajšieho mesta Locarno, kde sme jazdili v meste na streete.

 

Locarno:

 

Tréningy začali v piatok a jazdci boli rozdelení na 4 skupiny, dve skupiny žien a dve skupiny mužov, dokopy okolo 60 jazdcov. Každá skupina mala len 2 hodiny na jazdenie. Sobotu boli kvalifikácie, kde boli jazdci takisto rozdelení na 4 skupiny. Jedna hodina tréning a hneď kvalifikácia. V prvej skupine bola naša jediná reprezentantka Angelika Ižáková, ktorá zajazdila pekné jazdy s 360tkami, 180tkami, nohanderom, ale bohužiaľ jej nevyšiel footjamwhip, len na jednu nohu. Odniesla si tak 16. miesto bez postupu do finále a teda 85 UCI bodov.

 

Angelika Ižáková:

 

Poobede, v tretej skupine jazdili naši traja jazdci. Prvým bol Dávid Hornyák, ktorý vďaka ktátkemu času na tréning nestihol park až tak najazdiť s trikami ale dáva lsi kásne vysoké 36tky, condory, truckdrivery a podobne. Odniesol si 29. miesto.

 

Dávid Hornyák – 360:

 

Ďalším našim jazdcom bol Martin Toma, ktorý dával veľké backflipy, truckdrivery, masívny nohander transfer ale spadol z flairu na konci jazdy, čo mu prinieslo 27. miesto bez postupu do finále.

 

Martin Toma – truckdriver:

 

Naším posledným jazdcom bol náš májster Slovenska Michal Kovačovič, ktorý odjazdil krásne jazdy, plné veľkých a štýlových trikov. Vyšiel mu obrovský 360 table, tialwhip to footjamwhip na veľkej stene a množstvo trikov a jna streetovej časti. Vo veľkej konkurencií to ale stačilo len na 19. miesto a teda 50 UCI bodov, bez postupu do finále.

 

Michal Kovačovič – 360 table:

 

Naša reprezentačná zostava:

 

Keďže sme nepostúpili do finále, rozhodli sme sa celú nedeľu venovať tréningu v jednej z najlepších hál na BMX v Európe v SKILLSPARK – Winterthur. Hala má množstvo možností na tréning od posilňovne, cez trampolíny, streetovú plazu, drevený park až po veľký airbag na trénovanie veľkých trikov. Domov sme vyrazili v nedeľu v podvečer a cestou sme sa zastavili ešte v meste Chur v betónovom skateparku.

 

SKILLSPARK – WINTERTHUR

 

FOTOGALÉRIA

 

 

Fotky od Bart de Jong, Marek Konkoly a Bettini

Comments are closed.