MAJSTROVSTVÁ EURÓPY FREESTYLE BMX PARK 2023 KRAKOW / Fotoreport

V Júni sme sa s top Teamom slovenskej reprezentácie Freestyle BMX PARK vydali na Európske hry do Krakowa, v rámci ktorých sme odjazdili Majstrovstvá Európy v olympijskej disciplíne Freestyle BMX PARK. Štvorčlenná reprezentácia nazbierala nové skúensoti, odniesla si pekné výsledky a odjazdila Majstrovstvá bez vážnejších zranení.

Do top teamu Slovenskej reprezentácie Freestyle BMX boli pre sezónu 2023 vybrané dve ženy Naomi Vojtechovská a Lucia Čajková a dvaja muži Tomáš Tohol a Adrián Miko. Jazdci jazdia pod vedením repre trénera Andreja Mičeka a mňa – koordinátora Mareka Konkolyho, ktorý som videol aj tento výjazd.

 

Do Krakowa sme sa vidali zväzovou dodávkou priamo do mestečka Európskych hier. Európske hry sú niečo ako Európska olympiáda a okrem nás tu pretekalo veľké množstvo športov. V mestečku mal každý štát vyčlenenú časť ubytovania, pekne označenú vlajkami a podobne. V mestečku sme sa museli pohybovať výhradne v oblečení, ktoré sme dostali od slovenského olympijského výboru. Zúčastnili sme sa aj veľkého ceremoniálu, kde sme pocohodvali pod Slovenskou vlajkou v zástupoch všetkych krajín Európy.

 

Prvé dva dni majstrovstiev boli tréningy v neďalekom parku, do ktorého sme chodili autobusom. Počas tréningov boli jazdci rozdelení do skupín po 5 jazdcov a každá skupina mala za deň hodinu tréningu. Tretí deň sa jazdila kvalifikácia. V kvalifikácií dievčatá odjazdili pekné jazdy. Do finále sa podarilo postúpiť len Naomi Vojtechovskej. Lucia Čajková nepostúpila do finále o jedno miesto. Tomáš Tohol tesne nepostúpil, napriek čistej jazde. Adrián Miko nešťastne spadol keď mu nevyšiel transfer ale našťastie sa to obišlo bez vážnejšieho zranenia.

 

Do finále postúpila len Naomi Vojtechovská, ktorá sa pekne vyjazdila a dáva napríkald 360 cez celý veľký funbox, čo dávala máloktorá jazdkyňa. Veľmi pekne jej ide aj x-up, ktorý dáva všade, aj v poletoch v rádiuse. Nakoniec sa jej podarilo veľmi pekné 9. miesto na Majstrovstvách Európy !

 

VOJTECHOVSKÁ Naomi – 16y.
CC EUROPEAN CHAMPIONSHIPS – 9. – 240 UCI bodov

ČAJKOVÁ Lucia – 21y.
CC EUROPEAN CHAMPIONSHIPS – 13. – 140 UCI bodov
Tesne nepostúpila do finále.

TOMÁŠ TOHOL – 19y.
CC EUROPEAN CHAMPIONSHIPS – 15. – 100 UCI bodov
Nepostúpil do finále.

ADRIAN MIKO – 24y.
Kvôli pádu nepostúpil do finále.

 

 

Fotogaléria z fotenia v úboroch:

 

Fotogaléria z parku:

 

 

Fotogaléria z mobilu:

Comments are closed.