Pannonian Challange Osijek Freestyle BMX C1 2024 / REPORT

Ako každoročne aj tento rok sme sa zúčastnili medzinárodného podujatia PANNONIAN CHALLANGE v Chorvátskom Osijeku. Tento závod sa organizoval už 25. rok a posledné roky je zaradený do kalendára UCI ako C1 závod.

Na výpravu sme vyrazili štvrtok – deň pred kvalifikáciou, aby sme stihli večerný tréning. V piatok nasledovala kvalifikácia a semifinále mužov. Náš reprezentant Tomáš Tohol postúpil do semifinále. V semifinále išiel prvú jazdu stabilne na čisto. V druhej jazde chcel pridať triky ako tripletailwhip a backflip doubletailwhip ale bohužiaľ mu nevyšla jazda. Rátala sa teda prvá, tá lepšia jazda s ktorou získal 13. miesto. Do finále postupovalo 12 jazdcov.

 

V sobotu sa konalo rovno finále žien, kde naša Lucia Čajková odjazdila dve čisté jazdy a získala skvelé pódiové tretie miesto. Pekne na čisto dávala napríklad Xup cez celý funbox, tairgraby, tabletopy a 360tky. Angelika Ižáková získala 5. miesto.

Výjazdu sa zúčastnil aj náš nádejný jazdec Palko Pavlík z Centra Talentovanej Mládeže Šurany, ktorý sa ale nešťastne zranil v tréningu, po pol dni strávenom na pohotovosti bolo našťastie všetko v poriadku a Palko s nami vydržal celý trip.

 

 

Lucia Čajková – 3. miesto –  130 UCI points

Angelika Ižáková – 5.miesto – 90 UCI points

Tomáš Tohol – 13. miesto – 0 UCI points

 

Jazdy našich jazdcov nájdete ako vždy na našom Instagrame @safbmx

 

Fotogaléria:

 

Comments are closed.