POOL JAM 2018 SLOVENSKÝ BMX POHÁR 3.KOLO ŠURANY / REPORT

Piaty ročník Junkride POOL JAM je za nami ! Znova sme si užili krásnu sobotu plnú freestyle BMX, MTB, hudby, graffity a adrenalínu.

Slniečko nás sprevádzalo počas celého dňa, začo môžeme iba ďakovať a tohtoročný Pool Jam bola doposiaľ jedna z najlepších FBMX akcií na Slovensku. V prvom rade spomenieme relatívne veľkú účasť riderov a to nielen zo Slovenska. Veľké zastúpenie mala Česká republika či Maďarsko a dokonca jeden jazdec z Rakúska. Celkový počet jazdcov bol vo všetkých kategóriach šesťdesiatštyri, čo je na slovenské pomery vysoký nad priemer. Veľkou novinkou samotného Pool Jamu a aj slovenského poháru bola presná časomiera s veľkým displejom, ktorú mal pod palcom jedinečný speaker Ďurson, ktorého počas celého dňa dopĺňal Ludovít Toth zo Streetlife Crew.

 

BMX STREET

Kvalda BMX STREET odštartovala okolo jednej hodiny popoludní. Nepostupovali sme presne podľa dopredu naplánovaného programu, kedže vietor spôsobil nejazditeľnosť dirtovej lajny. Prvú postupujúcu jazdu ukázal bývali flatlander a v dnešnej dobe aj kvalitný streeter Alex Hrubý. Jazda plná downwhipov na prvú a plno odídených feeble variácií bola jedna z postupujúcich. Jiří Blábol predviedol unikátnu kvalifikačnú jazdu bez jediného zaváhania a postupoval z pvého fleku. Zo štvrtého heatu bol ďalším postupujúcim Jakub Juza, ktorý ťažko zabil nose to 360 zo spádu quartru do odrazu funboxu. Českú finálovú päťku doplnili Martin Svoboda z Prahy, štýlový federal rider Čenda, či Lukáš Šrúma s čistými kvalifikačnými jazdami.  Pieštanský reprezent Marek Vrábel sa nedal zahambiť a neostal pozadu.  Ukázal, že má na to aby sa opäť kvalifikoval do finále. Staroturský Tomáš Fraštia odišiel všetky jeho tutovky už v kvalde a bezpochyby postupoval tiež.  Postupujúcu desinu doplnili Jakub Štajno Marjak a najstarší účastník závodu Viktor Bako z Budapešte.

 

 

Finále streetu sme odštatovali okolo piatej hodiny a bolo vidieť, že na riderov prichádza celodenná únava. Porotcom sa sťažila situácia a finálové jazdy neboli natoľko čisté. Jediný rider, ktorý dal stopercentne čistú jazdu bol Jakub Juza a zaslúžil si prvé miesto. Druhý v streete nemohol byť nikto iný ako Jirka Blabol a prvú trojicu uzatvorila pieštanská star Vrabeliz so 180 whipom zo so schodov.

 

BMX PARK

Kategória PARK bola plná slovenských, českých ale aj maďarských mien. Najväčšia podívaná bola na rakúskeho Filipa Schustera, ktorý lietal o minimálne meter vyššie ako ostatní rideri. Bezpochýb najlepšiu jazdu jednoznačne opäť odišiel Michal Kovačovič.

 

 

Parkové finále bolo vyhrotené vo veľkom štýle. Filip Baník vo svojej druhej jazde nepredviedol očakávaný výkon, čo ho posunulo až na štrvé miesto. Najväčšie boje prebiehali medzi druhým Milanom Jozscom, tretím Filipom Schusterom a výhercom Pool Jamu v parkovej kategórií Michalom Kovačovičom.

 

FINÁLE BMX PARK

1. MICHAL KOVAČOVIČ

84

2. FILIP SCHUSTER

79

3. MILÁN JOSZA

68

4. FILIP BANÍK

67

5. MARTIN TOMA

57

6. MARTIN ROSIVAL

48

7. DAVID HORŇÁK

47

8. ERIK KROTKÝ

40

9. VIKTOR CHRENKO

40

10. MARTIN SZABO

0

FINÁLE BMX STREET

1. JAKUB JUZA

73

2. JIŘÍ BLABOL

69

3. MAREK VRÁBEL

61

4. TOMÁŠ FRAŠTIA

56

5. MICHAL ŠMELKO

53

6. ALEX HRUBÝ

49

7.MARTIN SVOBODA

48

8. VIKTOR BAKO

45

9. LUKÁŠ ŠRÚMA

44

10. JAKUB MARJAK

39

 

MTB DIRT JUMP

Po miernom ukludnení vetra sme pokračovali vo večerných hodinách kategóriou DIRT. MTB odštartovali ako prví a stupne výťazov obsadili Palko Hraško s beko condorom, 360 barkom cez hip a 360 whipom cez stepupový skok. Druhý Michal Herda si podržal pekne condor na prvom a na poslednom pekne odišiel beko. Henrich Both uzavrel stupienok výťazov.

 

BMX DIRT JUMP

BMX DIRT kategória bola o niečo bohatšia v počte riderov. Opäť dominoval Michal Kovačovič. Barspin to condor či 360 downside whip boli unikátné. Oby dve jazdy boli čisté bez žiadneho zaváhania. Druhý na stupni výťazov skončil Andreas Fiore aj keď jedna z jázd mu nevyšla úplne podľa predstáv. Martin Toma má štýl ako v parku tak na hline a backflip cez zrýchlovák mu priniesol tretí flek.

 

FINÁLE  BMX DIRT

 

1. MICHAL KOVAČOVIČ

77

2. ANDEAS FIORE

69

3. MARTIN TOMA

61

4. ERIK KROTKÝ

55

5. FILIP SCHUSTER

49

6. PATRIK BEŇA

46

7. PATRIK ČANDA

33

8. ROBIN BOŠKO

5

 

FINÁLE MTB DIRT

 

1. PALO HRAŠKO

72

2. MICHAL HERDA

42

3. HENRICH BOTH

34

4. BAČA

32

5. MAJER

32

 

 

Po večernom vyhlásení výsledkov sme prešli na afterparty, ktorá pre väčšinu riderov prebiela už od finálových jázd. Veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným a takisto organizačnej zložke a speakrom. Najbližšie sa vidíme 11.8. na Nestville Dirt Madness v Starej Ľubovni na 4. kole pohára, kde sa pôjde DIRT kategória.

 

Video reportáž na TV JOJ

 

 

Kompletnú fotogalériu nájdete v článku TU.

Comments are closed.