REGISTRÁCIA FREESTYLE BMX A MTB JAZDCOV A TÍMOV

REGISTRACIA BANNERFreestyle BMX bude od roku 2020 oficiálnym olympijským športom. Aj vďaka tomu sme sa stali regulérnou disciplínou pod Slovenským Zväzom Cyklistiky. Kluby, ktoré sa zaregistrujú pod zväz môžu príjmať dotácie zo zväzu a získavať licencie pre svojich jazdcov. Zväz podporí aj slovenský pohár freestyle BMX, ktorý tento rok zorganizujeme v plnej paráde!

 

Dôvody a výhody registrácie

Jednoducho, čím viac členov a tímov bude oficiálne registrovaných v SZC, tým väčšiu váhu bude mať Freestyle BMX medzi ostatnými disciplínami a tím väčšiu podporu získajú jednotlivé tímy, jazdci a samotný BMX pohár 2018.

Registrované tímy (Občianske združenia) môžu získať podporu na svoju činnosť na základe počtu ich členov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú závodov a na základe ich úspechov na závodoch. Tiež môžu žiadať o rôzne dotácie na svoje projekty a podobne.

Postup registrácie

1. Registrácia tímov

V prvom rade sa musia zaregistrovať tímy. Za tímy alebo inak povedané aj “kluby” sa považujú organizácie, občianske združenia, ktoré v jednotlivých mestách združujú jazdcov a starajú sa o podmienky. Na slovensku už máme množstvo takýchto združení, takže všetky vyzývame aby sa registrovali.

Čo je potrebné na registráciu:

– vyplnenie tlačiva Prihláška na registráciu klubu 2018 (.doc) následné zaslanie k nám na info@safbmx.sk a priamo na mail licencie@cyklistikaszc.sk aj poštou

– zaplatenie členského poplatku 35€ do Slovenského Zväzu Cyklistiky

Členský poplatok 35€ nieje málo ale veríme, že združenia dokážu tento poplatok zaplatiť a v budúcej sezóne sa im vráti vo forme podpory na ich aktívnych členov.

2. Registrácia jazdcov

Registráciou jazdec získa licenciu, ktorá bude potrebná pri účasti na oficiálnom Slovenskom pohári Freestyle BMX. Každý jazdec sa registruje pod nejaký tím (občianske združenie, klub). Mal by teda vyhľadať, či sa v jeho meste nachádza nejaké občianske združenie a požiadať o registráciu – vydanie licencie. V prípade že jazdec nevie o nijakom lokálnom tíme-občianskom združení, môže sa registrovať pod akýkoľvek iný napríklad aj priamo na SAFBMX alebo na ďalšie uvedené v zozname TU.

Jazdcov teda registruje občianske združenie:

– vyplnením tlačiva Žiadosť o vydanie licencie na rok 2018 (.doc) následné zaslanie k nám na info@safbmx.sk a priamo na mail licencie@cyklistikaszc.sk aj poštou

– zaplatenie členského poplatku do Slovenského Zväzu Cyklistiky podľa veku jazdca (2,5€-13€)

Ďalšie informácie sú na stránke SZC TU.

 

Podpora tímov od Slovenského zväzu cyklistiky

Vďaka registrácií tímu a jeho členov môže tím zo zákona získať od SZC finančnú podporu, ktorá ale závisí od podmienok:

– organizácia musí byť zaregistrovaná v SZC

– musí mať aspoň 4 členov v kategórií U23 (do 23 rokov) s licenciou v SZC

– dotáciu dostane organizácia na každého člena U23 (do 23 rokov), ktorý sa v uplynulom roku zúčastnil aspoň 3 kôl oficiálneho pohára BMX pod SZC (ak saj azdec zúčastní 3 kôl v roku 2018, získa podporu na rok 2019)

– ďalší príspevok môže získať na základe úspechov a účasti na oficiálnych zahraničných závodoch atď. Podrobne je to rozpísané v dokumente Podpora klubov 2017.pdf

 

 

SLOVENSKÝ FREESTYLE BMX POHÁR 2018

Termíny budú doplnené v najbližších dňoch.

 

ZHRNUTIE

Cieľom nás v SAFBMX je pomôcť jazdcom a organizáciám okolo freestyle BMX. Konečne je možnosť ako získať zo štátu podporu a je už len na jazdcoch a tímoch či túto možnosť využijú.

Návod pre tímy, ktoré túto možnosť chcú využiť ešte pre rok 2018:

1. Zaregistrujú sa do SZC

2. Požiadajú o licenciu pre aspoň 4 svojich členov do 23 rokov

3. Ich členovia s licenciou sa zúčastnia aspoň 3 kôl pohára (dokopy musí mať tím aspoň 5 štartov na pohári)

Registrovanie tímov (klubov, OZ) a členov nie je povinné a zúčastniť sa závodov môžu jazdci aj bez licencie, stratia tak ale možnosť získať podporu a prípadné odmeny od SZC.

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na email: info@safbmx.sk

Zároveň vyzývame všetky občianske združenia, ktoré sa zaoberajú Freestyle BMX alebo MTB, nech nás kontaktujú a mi ich zaradíme do nášho zoznamu členov SAFBMX.

 

Ďalšie odkazy:

Slovenský Zväz Cyklistiky SZC: www.cyklistikaszc.sk

Medzinárodná cyklistická únia: UCI FREESTYLE BMX

 

 

Comments are closed.