Reprezentačný výlet na Baltic Games Gdaňsk Poľsko

V poradí 4.výjazd sme vyrazili smer sever Poľska, konkrétne do prímorského Gdaňsku, nachadzajúceho sa hneď vedľa Baltického mora. Tu sa konal najvačší poľský festival freestylových športov, ktorého súčasťou bol aj závod C1 v kategórií bmx park.

Zostava bola o čosi menšia, keďže v deň odjazdu nám to musel odrieknuť s horúčkou doma ležiaci Miky Kovačovič. Za park sme mali teda zastúpenie v podaní Martina Tomu a na streetový contest sme tentokrát pozvali stálicu Ondreja Valenta, mladé ucho Jakuba Pružinca a totálneho štýlara Jakuba Marjaka.

Ako som už aj spomínal pri reporte z Francúzska, tento rok sa snažíme dať šancu čo najväčšiemu počtu talentovaných svk bmx riderov, aby si okúsili súťaž európskych rozmerov.

Strávili sme tu dokopy 3 dni a ubytovaní sme boli cez booking v krásnom apartmáne zhruba 15-20min chôdzou od areálu. Areál Baltic Games pozostával s veľkej parkovej časti, zvĺáštne pozbúchanej streetovej sekcie a k tomu všetkému tu bol veľký stage, kopec stánkov a hlavne big air do nafukovacieho dopadu.

Kategória parku bola nabitá svetovou účasťou ale aj napriek tomu sa nášmu oku najviac ľúbili jazdy českého brata Zdeňka Peška. Náš Martin Toma si odjazdil svoje čisté jazdy ale nestačilo to na 12ku najlepších a obsadil celkové 26.miesto.

Za to o dosť viac sa mu darilo pri tréningových skokoch, kde si na big airi odišiel ako prvý slovák double backflip, čo je rozhodne veľký úspech. Dopad to síce malo mäkký ale ktokoľvek si to tam nedovolil. Tešíme sa keď to odíde na tvrdo na SVK akcií!

V streete nám opäť priala šťastena. Z kvaldy postupoval z 2.miesta Jakub Marjak a z 3.miesta Jakub Pružinec. Z 50 zúčastnených je to čistá nádhera! Postupne sa spolu aj s Ondrejom Valentom prebojovali až do finále, kde Ondrej skončil na 10.mieste, Jakub na 9.mieste a Jakub Štajn Marjak bral 5.miesto! Keby nebola porota aká bola, určite by to vyšlo aj na lepšie umiestnenie. Je dosť smutné, že sa lepšie umiestnia ľudia, ktorí ani vôbec negrindujú a skôr trikujú v rádiusoch a na bangoch. To ani nehovorím o prekážkach, ktoré sa rozpadli už v kvalde 😀 Veľká gratulácia patrí Jirkovi Blábolovi, ktorý totálne ovládol celý pretek a zaslúžene ako je u neho zvykom, bral prvenstvo!

Takže takto nejako prebiehal náš ďalší výjazd. Gratulujem každému jednému zúčastnenému či už ku krásnemu umiestneniu alebo k vysnívanému triku! Nezabúdajte, že za cca mesiac sa vidíme na 2.kole SVK BMX Pohára v Košiciach! Bude to opäť veľkolepé a môžeš sa tešiť na tých najlepších svk street a dirt jazdcov!

Fotogaléria:

Comments are closed.