Slovenský Freestyle BMX Team na Majstrovstvách Sveta BMX PARK 2023 Glasgow

Top Freestyle BMX PARK jazdci Slovenska Tomáš Tohol a Naomi Vojtechovská sa zúčastnili Majstrovstiev Sveta Freestyle BMX PARK v Glasgove, UK pod vedením koordinátora Marek Konkolyho. Pozrite si fotogalériu a výsledky.

 

Tohtoročné Majstrostvá sveta v cyklistike sa konali vo Veľkej Británií, konkrétne v Škótskom Glasgowe. Okrem väčšiny cyklistických disciplín tu mala miesto aj disciplína FREESTYLE BMX PARK. Na tento závod sme vybrali našich najúspešnejších PARK jazdcov Tomáša a Naomi, ktorí úspešne odjazdili svoje jazdy. Vo svetovej konkurencií to ale nemali jednoduché. Jazdilo sa vo veľkom parku, aké na Slovensku bohužiaľ chýbajú. V Glasgowe bolo upršané počasie a závod sa viac krát prerušoval a odkladal. Zrušilo sa aj semifinále a jazdci postupovali do finále rovno z kvalifikácie. Naomi sa nakoniec podarilo odjazdiť na 25. miesto a Tomášovi na 43. Z Glasgowa si tak odnášame cenné body a pokračujeme v tréningu na ďalšie závody.

 

VOJTECHOVSKÁ Naomi – 16y.
WORLD CHAMPIONSHIPS 2023 – 25. miesto – 70 UCI bodov
TOMÁŠ TOHOL – 19y.
WORLD CHAMPIONSHIPS 2023 – 43. miesto – 14 UCI bodov

 

Fotogaléria z priebehu akcie

Fotogaléria od Jakuba Varhaňovského

 

Fotogaléria z návštevy haly UNIT 23

Boli sme si zajazdiť aj v legendárnej hale UNIT 23.

 

The Loading Bay – Glasgow’s indoor skatepark

Boli sme sa pozrieť aj na akciu WELCOME GLASGOW, kde magazín DIG BMX oslavoval 30. narodeniny. Jazdil tu napríklad BSD Team a akciu spoluorganizoval majiteľ značky BSD Grant Smith, ktorého sme tam stretli. Premietali sa videá a jazdil sa streetový JAM.

Comments are closed.